+90 (0212) 290 62 77 (pbx)

Adres: Gürsel Mah. İmrahor Cad. No: 29 / A Kat: 6 PREMİER KAMPÜS OFİS, 34400 Kağıthane / İSTANBUL (TÜRKİYE)

Telefon: +90 (0212) 290 62 77 (pbx) - Mail: info@basalanhukuk.com.tr

Türkİye’de Neden Yatırım Yapılmalı?

turkiye_buyume
Eşsiz coğrafi yerleşim; Türkiye, Asya ve Avrupa kıtaları üzerindeki yerleşimi sayesinde Doğu ve Batı arasında eşsiz bir coğrafi yerleşime sahiptir. Orta Asya ve Orta Doğuda yeni gelişmekte olan pazarlara yakınlığı sayesinde eşsiz yatırım fırsatları yaratmaktadır.

Güçlü uluslar arası yatırım sicili; Yaklaşık 4000’den fazla yabancı sermayeli şirketin varlığı Türkiye’deki yatırım ortamı ve fırsatları hakkında bilgi vermektedir.

Hızlı gelişen ekonomi; Son 5 yıl içersindeki ortalama % 5.4 ortalama büyüme hızı dinamik ve gelişen bir ekonomiyi işaret etmektedir. Dünya Ticaret Örgütü tarafından da Türkiye dünya ticaretinde en dinamik 20 ülkeden biri olarak açıklanmıştır.

Geniş Yerel Pazar; Yaklaşık 70 milyonluk nüfusuyla ve hızla artan müşteri satın alma gücüyle, Türkiye yatırımcılara geniş bir yerel pazar vaat etmektedir.
Yetenekli rekabetçi işgücü; Türkiye’deki işgücü yetenekleri, öğrenme kapasitesi ve rekabetçi oluşuyla yabancı yatırımcılar için fırsatlar oluşturmaktadır.

Yüksek Kalite Standartları: Üretim ve hizmet sektörlerinde kalite merkezli gelişmeler her geçen gün artmakta olup, birçok firmanın Avrupa Kalite Ödüllerini kazanmasıyla bu gerçek Türk şirketlerince de kanıtlanmıştır.
Enerji kaynaklarına geçiş yolu; Türkiye, Ortadoğu, Kafkaslar ve Orta Asya’ya coğrafi yakınlığı sayesinde petrol ve doğalgaz gibi enerji kaynaklarına ulaşım açısından çok önemli bir noktadadır.

Telekomünikasyon ağı; Türkiye’nin en sok teknoloji ile donatılan genç telekomünikasyon ağı, gelişmiş ülkelerin sistemleriyle kolayca yarışabilecek seviyededir.

Kafkaslar, Orta Asya ve Avrupa’ya güçlü bağlar : Asya ve Avrupa kıtaları üzerindeki yerleşimi ve özellikle Kafkaslar ve Orta Asya’daki Türki Cumhuriyetleri ile güçlü tarihsel ve kültürel bağları sayesinde Türkiye bu ülkelerdeki pazarlara giriş açısından önemli bir geçiş konumundadır.

go-backNEWGERİ

Üste Git