+90 (0212) 290 62 77 (pbx)

Adres: Gürsel Mah. İmrahor Cad. No: 29 / A Kat: 6 PREMİER KAMPÜS OFİS, 34400 Kağıthane / İSTANBUL (TÜRKİYE)

Telefon: +90 (0212) 290 62 77 (pbx) - Mail: info@basalanhukuk.com.tr

Fİkİr ve Sanat Eserlerİ

15bc628d47f736bedf12


Eser; Sahibinin hususiyetini taşıyan ilim ve edebiyat, musiki, güzel sanatlar veya sinema eserleri olarak sayılan her nevi fikir ve sanat mahsulleridir.

Fikir ve Sanat Eserleri hukuku, eserlere, sahiplerinin haklarına ve korumaya ilişkin kuralların tümünü içerir. Fikir ve Sanat eseri üzerindeki haklar, eser sahibinin maddi menfaatlerini tecavüzlere ve sömürülere karşı korur; ayrıca eser sahibine, eserinden ekonomik yararlanma olanakları sağlar; eser sahibinin izni olmadan eserin alenileşmesine ve değiştirilmesine engel olur ve onun eser sahibinin isteğine uygun bir şekilde sahibinin adıyla veya müstear bir adla ya da anonim olarak kamuya sunulmasını gerçekleştirir. Bu hak sahibine eseri üzerinde maddi ve manevi anlamda tasarruf yetkisi bahşeder.

Yurtdışı Copyright Tescilleri

Copyright tescili tüm fikri ve sınai mülkiyet haklarında olduğu gibi, sadece tescilli olduğu ülke sınırları içersinde koruma sağlamakta olup, koruma talep edilen tüm ülkelerde copyright tescil işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. Her ülkenin mevzuatı çerçevesinde ilgili ülkelerde tescil işlemleri tamamlanıp, copyright haklarının koruma altına alınması sağlanabilmektedir.

Başalan Patent & Trademark olarak, tüm dünya ülkelerinde copyright tescili ve korunması işlemlerinde yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağımızı bilgilerinize sunar, daha detaylı bilgi ve talepleriniz için şirketimizde temas kurmanızı önemle rica ederiz.

Fikir ve sanat eserlerinin (copyrightların) tescili ve korunması işlemlerinde değerli kuruluşunuza yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağımızı bilgilerinize sunarız. Fikir ve sanat eserleri (copyright) işlemlerinizle ilgili daha detaylı bilgi için;

www.basalanpatent.com.tr

go-backNEWGERİ

Üste Git